6 ADIMDA KURUMSAL INSTAGRAM HESAP YÖNETİMİ NASIL YAPILIR?

16 Haz 20176 ADIMDA KURUMSAL INSTAGRAM HESAP YÖNETİMİ NASIL YAPILIR?


Instagram en hızlı büyüyen sosyal medya platformu olmaya devam ediyor. Bireysel kullanıcılar kadar, farklı sektörlerden birbirinden farklı birçok marka da bu hızlı büyüyen sosyal platformun farkına varmaya ve buna yönelik pazarlama stratejisi geliştirmeye ve uygulamaya çalışarak kullanıcıları ile buluşmaya ve onlara ürün ve hizmetlerini tanıtmaya başlıyor. Eğer siz de kendi marka, kurum, mağaza veya butiğiniz çin Instagram hesabı açmak ve yönetmek istiyorsanız, aşağıda paylaşacağım altı maddelik yol haritasını kullanabilirsiniz.

1) Instagram Blog’u ile tanışın

Instagram’da kurumsal için marka yönetimi hakkında sadece bilgi arayan siz değilsiniz. Instagram kurucuları da bunun farkındalar. Dolayısı ile Instagram for Business başlığında blog sayfasını oluşturdular. Bu blog diğer kurumların Instagram hesaplarını nasıl yönettiği hakkında ipuçları ve Instagram hakkında bilgiler ve haberler veriyor.

2) Profilinizi Oluşturun

Instagram’da profil oluşturma ile ilgili yazımı daha önce sizlerle paylaşmıştım. Marka yönetiminden, hashtag oluşturmaya varana kadar nasıl profil oluşturmanız ve nelere dikkat etmeniz gerektiğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Başarılı profil oluşturmak ile ilgili daha detaylı çalışmamı önümüzdeki günlerde blog sayfamda paylaşacağım.

3) Instagram filtrelerini kullanmayı ihmal etmeyin

Instagram’da fotoğraf paylaşırken tembellik yapmayın. Paylaştığınız görsellere canlılık katması içiçn Instagram’da bulunan filtreleri mutlaka kullanmaya çalışın. Takipçileriniz, paylaşmış olduğunuz fotoğrafların canlılığı ve güzelliğine göre sizinle etkileşim oluştuacaklardır.

4) Hedef ve Planlarınızı oluşturun

Sıradan fotoğraflar paylaşmayın. Paylaşacağınız fotoğraflar için de bir planınız olsun. Marka ve Kurum hesabınızın kullanıcı ve takipçi etkileşimini arttıracak hedef ve amaçları olmasına dikkat edin. Eğer belirli bir amaç gözetmeksizin paylaşımlar yaparsanız, spam şeklinde görünebilir. Bununla beraber, paylaşılan fotoğrafların kalitesini göz önünde bulundurmak gerekiyor. Çok paylaşım yapmaktan ziyade kaliteli paylaşım yapmak önemlidir.

5) Kurumların Görünmeyen Taraflarını Paylaşın

Marka ve kurumlar perde arkası yani ürünlerin nasıl üretildiği ve çalışanlara ait paylaşımlar ile farklılıklar oluşturabilir. Takipçiler, sevdikleri ve takip ettikleri marka ve ürünlerle bağlantı kurmak ve etkileşim içerisinde olmak isteyecekleriden bu tür paylaşımların geri dönüşü de pozitif olacaktır.

6) Hashtag oluşturun

Instagram’da hashtag oluşturmak SEO çalışması yapmaya benzer. Eğer doğru ve ilişkili hashtag oluşturulursa hedef kitle tarafından daha kolay ve daha fazla bulunabilecektir. Instagram hesabınıza olan etkileşimi arttırmak için sektörel ve markanıza yönelik hastagh’ler oluşturmaya çalışın.


İnstaHilecim


Bu Yazı İle İlgili Diğer Yazılar

İnstagramda kısa yoldan popüler olmak!

Sosyal medyada popülerlikGünlük hayatta akıllı telefonlarımız ile kullanmakta olduğumuz ve en çok ziyaret ettiğimiz sosyal medyalardan bir tanesi olan...

Instagramda Takipçi ve Beğeni Nasıl Arttırılır ?

İnstagramda beğenilerin ve takipçilerin artması için en önemli unsurlardan biri hastang  ile insanlara ulaşma yoluna giden instagram amacına ulaş...

Instagramda Fotoğraf Feedleme Nedir ve Nasıl Yapılır

Bu feedleme modası son dönemde moda olmuş bir kavramdır ve amacı instagramı göze hitap edecek şekilde bilinçli olarak kullanmaktır. Asıl kökeni'' Feed...